TGM a F. X. Šalda – dva typy kritického myšlení

Refektář jezuitské koleje Balbínova 59Klatovy,

PaeDr. Luboš Merhaut, CSc., a doc. PhDr. Jan Wiendl, Ph.D (oba FF UK) Přednáška TGM a F. X. Šalda – dva typy kritického myšlení. Masaryk a Šalda, učitel a žák, ve vztahu k literatuře a kultuře přelomu 19. a 20. století se uskuteční jako součást oslav 170 let od narození Tomáše Garrigua Masaryka. Vstupné dobrovolné. Vchod z...

ODLOŽENO – TGM pro XXI. století

Refektář jezuitské koleje Balbínova 59Klatovy,

S politováním vám oznamujeme, že besedu musíme přesunout na jiný termín, o němž vás budeme včas informovat na obvyklých místech. Spisovatel Pavel Kosatík. Přednáška  TGM pro XXI. století se uskuteční jako součást oslav 170 let od narození Tomáše Garrigua Masaryka. Vstupné 50 Kč.Vchod z nádvoří jezuitské koleje.

Agatha Christie, první dáma zločinu

Refektář jezuitské koleje Balbínova 59Klatovy,

Přednáška PhDr. Mgr. Věry Kubové o první dámě zločinu. Agatha ChristieV roce 1920 vyšla její první detektivka Záhadná událost ve styleském sídle a celkem jich napsala 70. S její knížkou je jako ponořit se do vany a užít si to. Dává čtenáři důvěru, že zločin bude potrestán spolu s viníkem a navíc cítíme soucit s...

Stanislav Motl: Po stopách slavných i zapomenutých

Refektář jezuitské koleje Balbínova 59Klatovy,

Město Klatovy a Městská knihovna Klatovy vás zvou na besedu o putování po stopách zajímavých lidí, která bude doplněna promítáním dokumentu o legendárním loupežníkovi. Vstup z nádvoří koleje. Kavárna je otevřena nejméně hodinu před akcí. Vstupenky je možné zakoupit na webu www.refektar.eu nebo v pokladně knihovny (pondělí od 8 do 16 hodin).

50Kč

Jak a kde pátrat po svých předcích (zvláště na Klatovsku)

Refektář jezuitské koleje Balbínova 59Klatovy,

Jak a kde pátrat po svých předcích (zvláště na Klatovsku) se dozvíte na přednášce Mgr. Aloise Sassmanna. Městská knihovna Klatovy vás zve na přednášku Mgr. Aloise Sassmanna. Vstupné dobrovolné. Vstup z nádvoří koleje. Kavárna je otevřena nejméně hodinu před akcí. Rezervovat místo si můžete na webu www.refektar.eu nebo v pokladně knihovny (pondělí od 8 do 16 hodin).

TGM pro XXI. století

Refektář jezuitské koleje Balbínova 59Klatovy,

Společnost pro moderní dějiny Klatovska a Městská knihovna Klatovy srdečně zvou na přednášku spisovatele Pavla Kosatíka. Vstup z nádvoří koleje. Kavárna je otevřena nejméně hodinu před akcí. Vstupenky je možné zakoupit na webu nebo v pokladně knihovny (pondělí od 8 do 16 hodin).

50Kč