Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Dobrý, až velmi dobrý večer s Václavem Bernardem

(Středa) 26. dubna | 18.00 19.30

Refektář jezuitské koleje

Balbínova 59
Klatovy, 339 01

Ve středu 26. dubna od 18 hodin jste srdečně zváni na besedu s Václavem Bernardem, kterou pořádá Rotary klub ve spolupráci s Úhlavou, o. p. s., a s Městskou knihovnou Klatovy. Dlouholetý starosta a rodák ze Všerub u Kdyně má za sebou také přes rok zkušeností ve funkci náměstka ministra dopravy, kde reprezentuje Starosty a nezávislé. Podle jeho slov však kope v první řadě za dopravu jako takovou a s ministrem Martinem Kupkou mají dobré profesionální vztahy.

Jeho dlouholetým tématem je dopravní tranzit skrze obce v Plzeňském kraji. Na setkání tak představí aktuální situaci v Klatovech – postup prací na přeložce silnice I/27. Pozornosti neujde ani plánovaná rekonstrukce vlakového nádraží se stavbou autobusového terminálu v jeho bezprostřední blízkosti.

Václav Bernard má na Ministerstvu dopravy na starosti i jedno velice zajímavé téma, a to lodní dopravu, na kterou je v současné době upřena stále větší pozornost v souvislosti se splavněním Labe, ekologickou a levnou dopravou a napojením na námořní cesty. A o posledním jmenovaném se rád rozhovoří. Věděli jste, že má Česká republika skoro 100 let pronajaté přístavy v Hamburku? A že jeden dokonce i vlastní? Ne? Přijďte do refektáře jezuitské koleje a poslechněte si zajímavou historii a možnou budoucnost našich přístavů v Hamburku.

Ema Fischerová

Rotary Club Klatovy

+420 603 805 401

View Pořadatel Website

Úhlava, o. p. s.

+420 376 311 745

View Pořadatel Website

Městská knihovna Klatovy

+420 702 298 605

View Pořadatel Website

Napsat komentář