Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Farmář a hipster | Jeden svět Klatovy

(Sobota) 25. března | 23.00 (Neděle) 26. března | 0.30

Refektář jezuitské koleje

Balbínova 59
Klatovy, 339 01

Setkání dvou odlišných světů, městského a venkovského, v kulisách dechberoucí přírody rakouských Alp je výjimečným příkladem dialogu mezi těmi, kteří o sobě nevědí téměř nic, přestože žijí nedaleko od sebe.

Vídeňský novinář a právník Florian přijme výzvu zemědělce Christiana, aby si zkusil život na jeho alpské farmě. Opouští bezpečí své sociální bubliny a vydává se do světa, o jehož fungování dosud neměl ani ponětí. Co se zprvu jeví jako zajímavé dobrodružství, se však ukazuje být náročným životem plným tvrdé práce a překážek, v němž o dalších osudech farmy rozhodují výkyvy počasí i rozhodnutí v dalekém Bruselu. Humorně laděný film dokumentuje vznik nečekaného přátelství dvou velmi odlišných mužů. Sleduje ale také způsob udržitelného farmaření, které ještě nedávno bylo normou, zatímco dnes v konkurenci průmyslových velkochovů zvířat a zemědělské produkce bojuje o přežití.


Zveme vás na mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se ve dnech 23. až 26. března 2023 po deseti letech vrací do Klatov!

Téma letošního ročníku je Cena bezpečí.

Zdá se, jako by současným světem otřásala jedna krize za druhou. Válka na Ukrajině, energetická krize i změny klimatu. To vše jsou témata, která Jeden svět nemůže přehlížet. Všemi filmy letošního ročníku prostupuje téma nejistoty a hledání bezpečí. Ať už jde o pocity finančního zajištění, rodinného zázemí, anebo jistoty garantované státem, pro každého z nás tato spojení znamenají něco jiného. I cena, kterou jsme za bezpečí ochotni platit, je pro každého jiná. Chtěli bychom chystaným programem přimět publikum k zamyšlení a vzájemnému respektu k různorodým projevům strachu…

Městské KULTURNÍ středisko KLATOVY

View Pořadatel Website

Městská knihovna Klatovy

+420 702 298 605

View Pořadatel Website

Napsat komentář