Načítám Akce

« Všechny Akce

Východní fronta | Jeden svět Klatovy

(Čtvrtek) 23. března | 19.00 21.30

Refektář jezuitské koleje

Balbínova 59
Klatovy, 339 01

Dokument Východní fronta zahájí festival Jeden svět Klatovy v refektáři jezuitské koleje ve čtvrtek 23. března od 19 hodin. Součástí slavnostního zahájení bude v předsálí refektáře připraven raut od Ženského ukrajinského klubu Klatovy.

Po začátku války na Ukrajině se okamžitě zformovaly skupiny dobrovolníků poskytující první pomoc vojákům na frontě. Snímek Vitalije Manského zachycuje působení jedné z nich v prvních šesti měsících války.

Druhý autor filmu, Jevhen Titarenko, působil jako zdravotník již po anexi Krymu v roce 2014. V únoru 2022 neváhal a se svými přáteli se opět přidal do praporu dobrovolných zdravotníků, jejichž práce sestává zejména z převozu raněných vojáků do nemocnice. Prostřednictvím kamery umístěné na Jevhenově uniformě film diváky nemilosrdně vtahuje do nitra kruté reality války. Uprostřed zničené krajiny, za dunění výbuchů a sténání raněných zůstává morálka dobrovolníků překvapivě vysoká. Drásavé záběry z akce pak ostře kontrastují se scénami odpočinku daleko od fronty.


Zveme vás na mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se ve dnech 23. až 26. března 2023 po deseti letech vrací do Klatov!

Téma letošního ročníku je Cena bezpečí.

Zdá se, jako by současným světem otřásala jedna krize za druhou. Válka na Ukrajině, energetická krize i změny klimatu. To vše jsou témata, která Jeden svět nemůže přehlížet. Všemi filmy letošního ročníku prostupuje téma nejistoty a hledání bezpečí. Ať už jde o pocity finančního zajištění, rodinného zázemí, anebo jistoty garantované státem, pro každého z nás tato spojení znamenají něco jiného. I cena, kterou jsme za bezpečí ochotni platit, je pro každého jiná. Chtěli bychom chystaným programem přimět publikum k zamyšlení a vzájemnému respektu k různorodým projevům strachu…

Městské KULTURNÍ středisko KLATOVY

+420 376 370 922

View Pořadatel Website

Městská knihovna Klatovy

+420 702 298 605

View Pořadatel Website

Napsat komentář