Dlouhodobé akce – archiv

Učíme se hrou

Oddělení pro děti a mládež Městské knihovny Klatovy zve všechny děti ve věku 8–14 let, které baví logické, matematické i slovní hry a které baví přemýšlet a rády by si vytvořily vlastní hru, na akci Hravé učení pod vedením lektora Radka Zelenky (autor her Bambilion).

Během deseti setkání, která proběhnou od 12. 9. do 14. 11. každé úterý v čase 14.30–16.30 hodin ve společenském sále knihovny, si projdeme a zahrajeme celou řadu her, které jsou skvělým pomocníkem při učení. Společníky nám budou nejen deskové hry, ale také řada slovních her a aktivit, ke kterým je potřeba jen papír a tužka. Když odhlédneme od kvízových her, které rozšiřují nebo testují encyklopedické znalosti, existuje celá řada her, které procvičí nebo zlepší paměť, matematické dovednosti, naučí děti lépe komunikovat.

Struktura setkání: Krátké povídání o typu her, mechanismech. Oblíbené hry účastníků, jejich prezentace her a vysvětlování pravidel. Hraní her v menších skupinkách nebo v celé skupině. Pokud bude zájem, pak od cca 4. setkání tvorba vlastní hry.

Přihlásit se můžete osobně v ODM nebo e-mailem na detske@knih-kt.cz, tel. 376 347 472. Počet účastníků je omezen. Akce se koná díky finanční podoře Nadace ČEZ.


Uháčkuj si dárek

Minikurz háčkování v pěti lekcích. Vždy v pondělí 20. 11.–18. 12. 2023 od 15.00 do 16.00 hodin. Zájemci se seznámí se základními technikami háčkování. S sebou háček a vlnu. Na akci je nutné se předem přihlásit (e-mailem na detske@knih-kt.cz, tel. 376 347 472 nebo osobně v oddělení). Počet míst je omezen. Kurzovné 50 Kč