Dlouhodobé akce

Učíme se učit se bez stresu a zábavně

Byť jsou prázdniny, těšte se na září. Proč? Každé pondělí se budeme setkávat na volnočasovém vzdělávacím kurzu pod vedením lektorky RNDr. Kateřiny Vágnerové. Čeká nás především práce s tužkou a papírem a pomocí Feuersteinovy metody se pokusíme podpořit schopnost myslet a učit se, mít motivaci a nepodléhat nejistotě po zadání úkolů. Začínáme 11. září v 16 hodin ve společenském sále městské knihovny. Neváhejte a přihlaste se osobně v dětském oddělení nebo e-mailem na
detske@knih-kt.cz či telefonicky na 376 347 472. Počet míst je omezen.


Učíme se hrou

Oddělení pro děti a mládež Městské knihovny Klatovy zve všechny děti ve věku 8–14 let, které baví logické, matematické i slovní hry a které baví přemýšlet a rády by si vytvořily vlastní hru, na akci Hravé učení pod vedením lektora Radka Zelenky (autor her Bambilion).

Během deseti setkání, která proběhnou od 12. 9. do 14. 11. každé úterý v čase 14.30–16.30 hodin ve společenském sále knihovny, si projdeme a zahrajeme celou řadu her, které jsou skvělým pomocníkem při učení. Společníky nám budou nejen deskové hry, ale také řada slovních her a aktivit, ke kterým je potřeba jen papír a tužka. Když odhlédneme od kvízových her, které rozšiřují nebo testují encyklopedické znalosti, existuje celá řada her, které procvičí nebo zlepší paměť, matematické dovednosti, naučí děti lépe komunikovat.

Struktura setkání: Krátké povídání o typu her, mechanismech. Oblíbené hry účastníků, jejich prezentace her a vysvětlování pravidel. Hraní her v menších skupinkách nebo v celé skupině. Pokud bude zájem, pak od cca 4. setkání tvorba vlastní hry.

Přihlásit se můžete osobně v ODM nebo e-mailem na detske@knih-kt.cz, tel. 376 347 472. Počet účastníků je omezen. Akce se koná díky finanční podoře Nadace ČEZ.