Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Setkání pěveckých sborů plzeňského a karlovarského kraje 2024

(Sobota) 18. května | 13.30 15.30

Refektář jezuitské koleje

Balbínova 59
Klatovy, 339 01

V sobotu 18. května 2024 proběhne v Klatovech XVI. ročník Setkání sborů Plzeňského a Karlovarského kraje, jež jsou členy západočeské oblasti Unie českých pěveckých sborů.

Setkání, které pořádá Pěvecký sbor Šumavan ve spolupráci s Kolegiem pro duchovní hudbu Klatovy, se uskuteční se pod záštitou Unie českých pěveckých sborů. Jeho hlavními patrony jsou město Klatovy a Plzeňský kraj.

Bienální hudební setkávání sborů západočeské oblasti Unie představuje významný impuls sborového života tohoto regionu. Hostitelem je vždy jeden z těchto sborů a Setkání tak postupně navštěvuje všechna významná města Plzeňského a Karlovarského kraje. Po jisté odmlce způsobené nepříznivou epidemiologickou situací si  sbory oblasti společně zazpívají v Klatovech.

Mottem tohoto Setkání nebude pouze radost ze společného zpěvu, ale také významná výročí. Krom Roku české hudby 2024 to bude zejména dvousté jubileum narození Bedřicha Smetany, jenž je vnímán jako zakladatel české moderní hudby. 

Celodenní program Setkání nabídne zájemcům o sborovou hudbu širokou paletu sborových vystoupení. Západočeské sbory rozezvučí klatovské náměstí, stejně jako prostory refektáře bývalé jezuitské koleje a přilehlého nádvoří.

Vyvrcholením Setkání bude Slavnostní koncert v prostorách Kulturního domu Družba. Zde v podání spojených sborů západočeské oblasti za doprovodu táborského symfonického orchestru Bolech zazní program sestávající zejména z děl Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Uslyšíme zejména Smetanovu kantátu Česká píseň a Dvořákovo zhudebnění chvalozpěvu Te Deum. Klatovskou hudební tradici přelomu 19. a 20. století budou na tomto koncertě reprezentovat sborová díla zdejšího rodáka Josefa Kličky, Dvořákova kolegy na pražské konzervatoři.


Svoji účast na Setkání přislíbilo sedm sborů

Ty se představí svým krátkým programem v odpoledním koncertu. 

Hlavní koncert, kde zazpívají všechny sbory společně, bude doprovázet symfonický orchestr Bolech z Tábora.

 

Městská knihovna Klatovy

+420 702 298 605

View Pořadatel Website

Napsat komentář