10. Klatovské Divadelní Slavnosti

Nádvoří jezuitské koleje Balbínova 59, Klatovy, Česká republika

Městské kulturní středisko Klatovy a Klub přátel Klatovska pořádají 10. Klatovské Divadelní Slavnosti.

Plackování

Městská knihovna Klatovy Balbínova 59, Klatovy

Přijďte v pondělí 12. června 2023 od 13.30 do 15.30 hodin do dětského oddělení. Vyrábět se budou zrcátka, placky nebo magnetky, které můžou být dárkem třeba pro paní učitelku. Obrázků máme dost, můžete ale použít i svůj vlastní návrh. Těšíme se na vás.

Svět hmyzu

Městská knihovna Klatovy Balbínova 59, Klatovy

Vernisáž výstavy výtvarných a keramických prací dětí z DDM Klatovy. Výstavu bude možné si prohlédnout od 15. června do 28. srpna 2023 v galerii knihovny.

Dětská vědecká konference 2023

Nádvoří jezuitské koleje Balbínova 59, Klatovy, Česká republika

Dětská vědecká konference v Klatovech je populárně-vědecká akce pro všechny zvídavé děti. Jeden den přednášek a workshopů, jeden den věnovaný vědě a výzkumu ve formě zajímavé a dostupné pro děti. Vše ZDARMA.

Barokní svatojánská noc 2023

Refektář jezuitské koleje Balbínova 59, Klatovy

Na nádvoří a v refektáři jezuitské koleje, v katakombách, v jezuitském kostele a v Divadelní ulici proběhne tradiční barokní slavnost s bohatým programem. Program začne v 16.30 hodin na nádvoří divadlem pro děti. V 19.00 projde průvod v barokních kostýmech od brány na nádvoří, kde bude program slavnostně zahájen. Divadelní, hudební a taneční představení připravili...

MFF: Folklor mezi kýčem, autenticitou a revitalizací

Refektář jezuitské koleje Balbínova 59, Klatovy

Přednáška etnologa o polohách lidové tradice v 21. století. doc. PhDr. Petr Janeček, Ph.D. Přednáška badatele z Ústavu etnologie FF UK, autora několika odborných monografií včetně sbírek současného folkloru Černá sanitka, které se dočkaly televizního, divadelního a filmového zpracování, se zamyslí nad rolí folkloru v soudobé globalizované společnosti se zvláštním důrazem na Českou republiku. Termínem...

Elias: Spirituály v refektáři

Refektář jezuitské koleje Balbínova 59, Klatovy

Přijďte si poslechnout hudební koncert v podání místní skupiny Elias. Toto uskupení se zaměřuje především na zpěv amerických spirituálů ve vícehlasých úpravách, a to jak v čistě vokální podobě, tak i s doprovodem nástrojů, jako je basová kytara, klarinet, saxofon, kytara a mandolína. Vstupné dobrovolné.