Vernisáž výstavy Den jako stvořený pro hry koček

Galerie knihovny Balbínova 59, Klatovy

Výstava obrazů Nory Blanky Vláškové. Výstava nazvaná podle jednoho obrázku autorky je zvláštní v mnoha směrech. Instalace v předsálí dětského oddělení Městské knihovny v Klatovech otevírá svět poezie, snění i příběhů, které jsou tak blízko dětské fantazii! I když jsou na obrazech zachyceny reálné předměty, je vždycky za nimi nějaký příběh – a ten nás...

Dětská vědecká konference

Refektář jezuitské koleje Balbínova 59, Klatovy

Největší dětská vědecká akce v Klatovech. ZDARMA. Dopolední přednášky, odpolední workshopy, mnoho interaktivních vědeckých stanovišť. Prioritně pro děti 6–12 let, ale účastnit se může každý!Informace a registrace na workshopy dvk.fyzika.net.

Nový domácí hospic v Klatovech?

Refektář jezuitské koleje Balbínova 59, Klatovy

Hospic svatého Lazara zamýšlí rozšířit specializovanou mobilní hospicovou péči do Klatov. Ředitelka Jiřina Helíšková, vedoucí lékař domácího hospice Radovan Kunc a vrchní sestra Markéta Karpíšková vás rádi poznají a zodpoví všechny vaše dotazy. Přijďte na informativní schůzku! Svou účast prosím potvrďte do 13. 6. na heliskova@hsl.cz.

Barokní svatojánská noc 2024

Refektář jezuitské koleje Balbínova 59, Klatovy

V jezuitském komplexu proběhne tradiční barokní slavnost s bohatým programem. Ten začne v 16.30 hodin na nádvoří divadlem pro děti. V 19.00 projde průvod v barokních kostýmech od brány na nádvoří, kde bude program slavnostně zahájen. Divadelní, hudební a taneční představení připravili žáci a učitelé ZUŠ Klatovy. Zazní tóny barokní hudby v podání sboru Kolegium...

Večer s Kateřinou Kněžíkovou a Adamem Plachetkou

Jezuitský kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a svatého Ignáce Klatovy, Česká republika

Koncert Kateřiny Kněžíkové a Adama Plachetky v rámci Barokní svatojánské noci. Uslyšíte slavné árie z děl Georga Friedricha Händela (Rinaldo, The Messiah, Alcina) a Wolfganga Amadea Mozarta (Cosi fan tutte, Le nozze di Figaro, Don Giovanni). Vstupné 500 Kč.

200Kč – 500Kč

ZUŠkapely happening (Letní mimořádky na nádvoří)

Nádvoří jezuitské koleje Balbínova 59, Klatovy, Česká republika

Přijďte si poslechnout na nádvoří přehlídku kapel. Vystoupí Standard Time Orchestra, School & the Gang, KIDZ, ZUŠ Starý Plzenec + speciální host BOTONDI (KJJ PRAHA).